Cestování je jako škola, akorát vás nenudí

Březen 2017

Kam se bude ubírat moje cesta?

14. března 2017 v 15:58
Ne, tentokrát nemyslím cestu celou Pagamou. Myslím tu blogovou.

Po několika dlouhých hodinách jsem dospěla k názoru, že psát jenom o Pagamě nemá moc smysl,když většina lidí ani neví kde je. Takže zde čekejte i recenze na knihy, filmy atd, také i nějaké moje povídky. Doufám, že se vám bude trochu vylepšený obsah blogu líbit více než předtím.

Kdo je a jak poznáme trola?

14. března 2017 v 15:31 Trolsko
Trol - občan Trolska, je téměř k nerozlišení od ostatních lidí. Jsou tu ale některé odlišnosti,které si musíme říct.

1. Trolové jsou menšího vzrůstu - průměrná výška obyvatel Trolska je 1,52 m kdežto mprůměrná výška obyvatel Tukanie je 1,86 m

2. Mají 11 párů žeber - poslední pár žeber (ten nejmenší) odjel na dovolenou a už se nikdy nevrátil

3. Jsou velice pohublí - trolský organismus není schopen přijímat tuky,proto někteří vypadají jako kostra potažená kůži (v dnešní době ale žije asi pětina, které je toho schopna)

4. Nemají vysoké IQ -podle údajů z roku 2014 je průměrné IQ trola 85

5. Jsou citliví - vnímají hůř bolest a urážky, proto troly NIKDY neurážejte

6. Mají hodně dětí - trolové jsou úzpůsobení velkému počtu porodů a mají nadměrně vyvinuté rozmnožovácí ústrojí

Tak co, znáte nějakého trola?

Trolsko

13. března 2017 v 17:19 Trolsko
Trolsko je největší stát Pagamy. Žije zde asi 20 milonů lidí,téměř všichni Trolové. Trolsko založil kmen Trolů. Trolsko je vojenky vyspělé, alev minulých dobách se nedokázalo ubránit Tukanii. Kdysi si nárokovalo i území dnešníhio Severního Trolska, nakonec se však zjistilo, že ho nezaložili Trolové, ale potomci Lisků a navíc mají i jiné tradice a zvyklostia hlavně kulturu.

Hlavní město je historické město Troll, vyhledávanější je ale Trolcek, což je pobřežní město na řece Trol. Trolsko také není tak bohaté jak by se zdálo. Hlavně v oblasti zemědělství pokulhává a je odkázané na Tukanii. Naopak, vojenství a nerostné bohatví jsou silnou stránkou země.

V dávných dobách mělo Trolsko napjaté vztahy s ostrovem Atucann, z důvodutoho, že vzácný křemen, který se na tomto ostrově objevuje, chtěli Trolové získat. Atucannové ale nesouhlasili a to byl důvod Trolsko- atuckých válkek.

Velice krásné pohoří Plisn a řeka Trol tvoří přirozenou hranici s Tukanií a Trolské moře zem odděluje od severního Trolska.

Děkuju za pozornost

Bohyně Sori - pověst z Tukanie

13. března 2017 v 16:38 Tukanie
Kdysi dávno, v jedné vesničce žil starý ale moudrý mág. Jelikož neměl celé dny co dělat, věnoval se modlitbám. Také si k němu chodili lidé z širokého okolí. A jednou si k němu zašla i Sori, princezna z nedalekého panství. Jméno dostala podle menšího ze dvou sluncí.

Když Sori přišla k mágovi, chtěla se zeptat na budoucnost, lásku a děti. To co řekl mág ji ale zaskočilo. "Staneš se někým, koho neznáš, poznáš svůj původ, tvůj syn okouzlí nebesa a dcera vodu. " Sori se zděsila, ale věděla, že co mág řekne, to je pravda a nijak jinak se nestane.

O několik let později Sori zemřel otec. A tehdy k ní matka promluvila. "Dcero moje, nejsi má. Tví rodiče, Ach a Molisiana si tě vyzvednou." To ale možné být nemohlo. Ach - bůh války a Molisiana - bohyně lásky, přece nemohli být její rodiče. Ale ta týden se před zámkem objevil kočár tažený pegasem a z něj vylezla Molisiana, půvabná žena v lehkých šatech a Ach, ve zlaté zbroji. Sori věděla co dlěat. Rozloučila se s "matkou" a vlezla do kočáru. V něm odjela až k nebeské bráně.

Sori se stala bohyní Slunce. Druhé slunce, jménem stejné, se zcvrklo a Sori si ho nechala v nádobě na polici. Potkala boha hor Gora a věděla, že je ten pravý. Narodil se jí syn Gorsi, bůh nebes a Hydra, bohyně vody.

To je příběh o Sori, bohyni Slunce. Překlad z tukanského originálu Tukanská mytologie.

Proč zrovna Tukanie?

9. března 2017 v 17:30 Tukanie
Do Tukanie jezdím velice často. Jak do hotolů, tak do kempů a i táboření pod oblohou. Je to vlastně můj druhý domov. Ale proč jsem si vybrala zrovna ji?

Tukanie má velice krásnou krajinu. Pokud máte rádi malebné vesnice, jezera, hory i toky malých i velkých řek, je to místo přesně pro vás.

Historie Tukanie je velice rozmanitá. A nemyslím jen hrady, zámky a města. I na přírodě se podepsal zub času, ten dobrý. Nejhezčí architektruru má město Berd pod stejnojmeným pohořím

Tukanie je tolerantní. Tukanie toleruje náboženství, zvyklosti, máte několik možností vzdělávání, téměř vše je demokratické.

Tukanie má vysokorychlostní internet. Ano, Tukanie má nejrychlejší internet ze všech zemí Pagamy.

Tukanská kuchyně je podobná té naší. Ano, i oni konzumují knedlíky a řízky, především hovězí. Nejoblíbenější nápoj není ale pivo, ale lehce alkoholická limonáda Joshu (0,5 %)

V Tukanii najdeme i české radní pobočky. V každém větším městě najdete radní pobočku(tam se mění peníze, pomohou vám s vládou atd.).

Tak, pořád váháte jet do Tukanie?

Tukanie

7. března 2017 v 15:09 Tukanie
Tukanie(Tukania, Tuanie) je druhý největší stát na Pagamě. Žije zde asi 15milionu lidí, z toho 3 miliony tvoří Trolové. V Tukanii se pravděpodobně nachází první osady Pagamy. Narozdíl od Katska, které bylo uměla utvořené, Tukanii založil kmen Mousků ( viz článek 4 kmeny) a Lisků (region Lisko). Tukanie se vždy ubránila Trolským nájezdům, ba dokonce si i území zvětšila.

V Tukanii najdeme krásnou krajinu a prosperující zemědělství. Tukanie je nejbohatší země Pagamy,proto hlavně na východním pobřeží a ve vnitrozemí najdeme velká města (Sardina, Toucan, Tis). Středem Tukanie protékají řeky Tis a Tic (Dvojčata).

Tukanii vládne pevnou rukou Toucana Sori Mosiliana II., zvaná Krásná.

V Tukanii je spousta hotelů a hotelových resortů. Jmenuju například Pallad A Kralowska Resort v Tukaně u Sardiny a hotel Moc v Tisu.

Pokud si chcete tedy užít zasloušenou dovolenou, čekejme se v Sardině.

Moje osobní zážitky z Katska

6. března 2017 v 21:29 | Zuzka |  Katsko
V Katsku jsem byla jen jednou a to na 2-týdením pobyty v Surimu, ale měla jsem zaplacené i výlety po celé zemi. Na velké letiště v Surimu jsem letěla z Tukany ( hlavní město Tukanie). Let probíhal klidně. A když jsem vyšla z budovy letiště, čekal na mě a mé dvě kamarádky taxík.

Po ubytování jsme se pošly po historickém centru města, nakoupily stoustu suvenýrů a najedly se v místní restauraci, kde jsme si daly typické katské jídlo. Jelikož je úřední jazyk trolština, nebyl problém se domluvit.

Další týden byl velice slunečný a tak jsem se sama vydala do nejvyššího katského pohoří, Lound. Je jen pár kilometrů od Surimu a jezdí tam normálně vlaky. Prošla jsem snad všechny hory, až na Sv. Patrika jsem čas neměla.

Druhý týden jsme procestovaly přírodní i historické památky. Hrady, zámky, města, jezera, vodopády i skalky. Nejsilnější zážitek mám asi z jezera Lind, kde jsem já a kamarádky zachraňovaly malého kluka z vody.

Poslední den jsme si zašly na hrad v Surimu, kde jsme si chtěly zajít ještě dřív, ale nebyl čas. Celý výlet mě vyšel asi na 2000Kč a suvenýry, jídlo a vstypné asi na 1500Kč.

Děkuji za přečtení :)

Milos Found

6. března 2017 v 18:46 | Zuzka |  Katsko
Milos Found je kníže státu Katsko. Pochází z rodu Findů. Jeho matka má české kořeny, odtud Milos. Jeho otec byl podnikatel a obchodník. Na trůn se dostal vlastně úplnou náhodou. Bratranec jeho otce byl kníže a ve velmi mladém věku zemřel. Neměl ženu, natož děti a ani sourozence. A tak se knížetem stal otec Milose. Byl ale také nějak nemocný a tak se rozhodl odstoupit z trůnu a předat moc svému synovi. Milos se tedy stal knížetem.

V jeho 30 letech si vzal bohatou příslušnici rodu Igosů z Trolska, Molisianu. Dala mu 5 dětí, nejstarší je princ Mill (význam - trolský bůh přátelství), pak Hydra ( význam - tukanská bohyně vody), Ach ( význam - tukanský bůh válek), Poseidon ( význam- řecký bůh vody) a Peruán (význam - trolský bůh srandy). Milosovi a Molisianě se totiž velice líbí různá náboženství.

Milos je velmi oblíbený panovník. Z průzkumů v roce 2014 se umístil na druhém místě, hned za tukanskou královnou Toucanou Sori a před trolským králem Igosem.

Milosovy narozeniny probíhají ve velkém stylu, již ztradičněla akce Den s Milosem.

Katsko

6. března 2017 v 15:09 | Zuzka |  Katsko
Katsko je malá země na pomezí Tukanie a Trolska. V jejím znaku je surikata a lemur, díky tomuto se jmenuje i země. Je úplně nejmenší ze všech na Pagamě. Žije zde přibližně 1 milion lidí, z toho asi 0,25 milionu původních obyvatel, Katsků. Zbytek tvoří Trolové a jejich míšenci. Je to stát s nádhernou krajinou a asi z poloviny ji omývá Trolské moře. Jelikož nemá Katsko dobrou armádu ani průmysl, je ve všech těchto ohledech závislé na Tukanii.

Hlavní město Katska je Surim a Surim je také nejstarší město v Pagamské pánvi (Trolsko, Katsko, Severní Trolsko).

Další zajímavé město je Moursin. V tomto městě se nachází katedrála sv. Moura, náčelníka kmene Moursků, který raději zemřel, než aby jeho země prohrála ve Svaté válce.

Poslední nejzajímavější místo je hrad Nigin. Byl vystavěn v roce 1235 trolskou královnou ( v té době bylo Katsko jen region Trolska) Isabelou jako dárek pro jejího muže Igose IX.

Toto je vše. Snad jste se s touto malou zemičkou seznámili. Čekám vás v Surimu :)

Vítejte

6. března 2017 v 14:54
Zdravím,
mé jméno je Zuzka a procestovala jsem snad celou Pagamu. Pokud vás někdy zajímalo, co je to Berd, jak vznikolo Trolsko či kdo obývá Katsko, tak jste na správné adrese. Čekejte články i o slavných osobnostech. Snad se vám bude můj blog líbit :)