Cestování je jako škola, akorát vás nenudí

Moje osobní zážitky z Katska

6. března 2017 v 21:29 | Zuzka |  Katsko
V Katsku jsem byla jen jednou a to na 2-týdením pobyty v Surimu, ale měla jsem zaplacené i výlety po celé zemi. Na velké letiště v Surimu jsem letěla z Tukany ( hlavní město Tukanie). Let probíhal klidně. A když jsem vyšla z budovy letiště, čekal na mě a mé dvě kamarádky taxík.

Po ubytování jsme se pošly po historickém centru města, nakoupily stoustu suvenýrů a najedly se v místní restauraci, kde jsme si daly typické katské jídlo. Jelikož je úřední jazyk trolština, nebyl problém se domluvit.

Další týden byl velice slunečný a tak jsem se sama vydala do nejvyššího katského pohoří, Lound. Je jen pár kilometrů od Surimu a jezdí tam normálně vlaky. Prošla jsem snad všechny hory, až na Sv. Patrika jsem čas neměla.

Druhý týden jsme procestovaly přírodní i historické památky. Hrady, zámky, města, jezera, vodopády i skalky. Nejsilnější zážitek mám asi z jezera Lind, kde jsem já a kamarádky zachraňovaly malého kluka z vody.

Poslední den jsme si zašly na hrad v Surimu, kde jsme si chtěly zajít ještě dřív, ale nebyl čas. Celý výlet mě vyšel asi na 2000Kč a suvenýry, jídlo a vstypné asi na 1500Kč.

Děkuji za přečtení :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama