Cestování je jako škola, akorát vás nenudí

Trolsko

13. března 2017 v 17:19 |  Trolsko
Trolsko je největší stát Pagamy. Žije zde asi 20 milonů lidí,téměř všichni Trolové. Trolsko založil kmen Trolů. Trolsko je vojenky vyspělé, alev minulých dobách se nedokázalo ubránit Tukanii. Kdysi si nárokovalo i území dnešníhio Severního Trolska, nakonec se však zjistilo, že ho nezaložili Trolové, ale potomci Lisků a navíc mají i jiné tradice a zvyklostia hlavně kulturu.

Hlavní město je historické město Troll, vyhledávanější je ale Trolcek, což je pobřežní město na řece Trol. Trolsko také není tak bohaté jak by se zdálo. Hlavně v oblasti zemědělství pokulhává a je odkázané na Tukanii. Naopak, vojenství a nerostné bohatví jsou silnou stránkou země.

V dávných dobách mělo Trolsko napjaté vztahy s ostrovem Atucann, z důvodutoho, že vzácný křemen, který se na tomto ostrově objevuje, chtěli Trolové získat. Atucannové ale nesouhlasili a to byl důvod Trolsko- atuckých válkek.

Velice krásné pohoří Plisn a řeka Trol tvoří přirozenou hranici s Tukanií a Trolské moře zem odděluje od severního Trolska.

Děkuju za pozornost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama