Cestování je jako škola, akorát vás nenudí

Zrod poutníka - pověst z Tukanie

2. dubna 2017 v 18:43 |  Tukanie
V jednom stavení se v jedné malé místnosti narodil jeden malý chlapec. Jeho matka, Tucana, padla vyčerpáním při porodu. Jeho otec zemřel před měsícem ve válce. Jediný kdo ho tedy vychovával byl jeho strýc. Ten ho pojmenoval Touilai - ve starotukanštině to znamená poutník, cestovatel.

Časem chlapec i strýc stárli a když byl už strýcův čas,přišla si pro něj Morgana(tukanská bohyně smrti a konce). Touilai zůstal na vše sám. Brzo ho ale měla potkat dívka, která měla změnit život jeho i celé Pagamy. Ta dívka se jmenovala Hydra. Byla dcerou Sori a Gora, tukanských bohů. Nikdo neví, jak přesně se setkali, podle dobových zápisů to ale mělo společného s řekou Tis. Ale proč se zrovna Touilai stal hrdinou, národním symbolem Tukanie?

Vlastně, nebýt Touilaie, Tukanie by možná nebyla vůbec, nebo by byla jiná než jak ji známe dnes. Bylo to v roce 1235 a na Tukanii táhlo vojsko tehdejších Spojených národů trolských a malá armáda Tukanie nevěděla kudy. naštěstí se jim Touilai, už jako bůh, zjevil se jim a ukázal jim les, ve kterém se schovají a budou krytí. Poslechli ho a ukryli se v něm. Pak stačilo nalákat Troly do nedaleké bažiny. Když chtěli poutníkovi poděkovat, nenašli ho. Nějak tak vznikla pověst o Touilali, obyčejném smrtelníkovi, který se tsal bohem díky nejsilnější magii světa - lásce.

Tento příběh byl přeložen z knihy Tukanská mytologie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama